Avatar uživatele
vivatisCZ

Jak je to s odesíláním na české poště v 15?

Dobrý den, je mi 15 let a zajímá mně zda-li mohu odeslat třeba dopis na české poště bez toho aniž by se o tom dozvěděli rodiče? A mohu posílat peníze bez toho aniž by si toho všimli rodiče, např. že by jsem je dal do normální obálky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3947 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Anuket

Jak už bylo napsáno. Můžeš je ODESLAT i kdyby ti bylo o deset let méně. Naopak kdyby ti bylo pod patnáct let a měl bys PŘIJMOUT peníze, tak bys potřeboval Prohlášení zákoného zástupce. To ale není Tvůj případ. Pošta by si kazila kšefty, kdyby chtěla po odesílateli takové doklady. 😉

Do normální obálky určitě ne. Buď poštovní poukázkou, nebo dražším „dopisem“ – cenným psaním. (vyplníš podací lístek a pak si na poště koupíš speciální obálku za 7Kč pro cenné psaní – služba je ale o dost dražší a pro tento účel zbytečně složitá, oproti poukázkám).

Zdroj: Praxe u České pošty, s. p.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Dopis můžeš poslat poštou od jakéhokoliv věku, kdy jsi schopný na poštu dojít. Také peníze můžeš odeslat, ačkoliv máš 15 let. S jejich příjmem by to byl problém, protože by ses musel prokázat platným občanským průkazem a na základě údajů v něm uvedených by si poštovní úřednice ověřila tvou totožnost.
Při odesílání peněz se ověření totožnosti neprovádí.
Pokud chceš dělat něco za zády rodičů, tak si to předem dobře rozmysli. Naletíš-li na nějaký podraz, budeš toho litovat a potom bude hodně těžké přiznat se, že jsi chtěl rodiče oklamat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Peníze v obálce odeslat můžeš, ale nemáš jistotu, že adresát peníze obdrží. Raději je pošli poštovní poukázkou. Pošta Ti poradí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek