vivatisCZ

Jak je to s odesíláním na české poště v 15?

Dobrý den, je mi 15 let a zajímá mně zda-li mohu odeslat třeba dopis na české poště bez toho aniž by se o tom dozvěděli rodiče? A mohu posílat peníze bez toho aniž by si toho všimli rodiče, např. že by jsem je dal do normální obálky?

Nejlepší odpověď
Anuket

Jak už bylo napsáno. Můžeš je ODESLAT i kdyby ti bylo o deset let méně. Naopak kdyby ti bylo pod patnáct let a měl bys PŘIJMOUT peníze, tak bys potřeboval Prohlášení zákoného zástupce. To ale není Tvůj případ. Pošta by si kazila kšefty, kdyby chtěla po odesílateli takové doklady. 😉

Do normální obálky určitě ne. Buď poštovní poukázkou, nebo dražším „dopisem“ – cenným psaním. (vyplníš podací lístek a pak si na poště koupíš speciální obálku za 7Kč pro cenné psaní – služba je ale o dost dražší a pro tento účel zbytečně složitá, oproti poukázkám).

Zdroj: Praxe u České pošty, s. p.

Další odpovědi
anonym

Dopis můžeš poslat poštou od jakéhokoliv věku, kdy jsi schopný na poštu dojít. Také peníze můžeš odeslat, ačkoliv máš 15 let. S jejich příjmem by to byl problém, protože by ses musel prokázat platným občanským průkazem a na základě údajů v něm uvedených by si poštovní úřednice ověřila tvou totožnost.
Při odesílání peněz se ověření totožnosti neprovádí.
Pokud chceš dělat něco za zády rodičů, tak si to předem dobře rozmysli. Naletíš-li na nějaký podraz, budeš toho litovat a potom bude hodně těžké přiznat se, že jsi chtěl rodiče oklamat.

marci1

Peníze v obálce odeslat můžeš, ale nemáš jistotu, že adresát peníze obdrží. Raději je pošli poštovní poukázkou. Pošta Ti poradí.