Zbynko

Jak je to s národností

Ahoj chci se zeptat když sem se naradil mamce v Česku která je Ukrajinka a měl jsem národnost ukrajinskou a pak mému otci přiznali otcovství a změnilo se mi příjmení
na jeho mám furt ukrajinskou národnost nebo českou

Odpovědi
Pepa25

Národnost je osobní uvědomění si člověka a v současné době se už nikde neuvádí (maximálně jednou za 10 let to človek vyplní při sčítání lidu). Je možné se hlásit k jedné i více národnostem nebo také k žádné.
Rozhodující je státní příslušnost (občanství).

paul1

Národnost si můžete zvolit (dokonce i dvě). Blíže:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N%C3%A1rod­nost