Jak je to s nádorem u psa?

Kdy je možné psovi pomoct a kdy je pravděpodobnos­t malá?

Měl jsem 10.letou fenku (větší psí plemeno). Podle krevních testů měla už nějaké problémy s játry a špatně něco s krví. Dle ultrazvuku ji zjistili, že měla něco kulatého v játrech (dnes mi už došlo, že to byl nádor, který praskl). Nabídli mi, že by mohla být operace, která by nemusela dopadnout dobře a že když nepomůžou antibiotika, tak to bude hodně špatný nebo něco v tom smyslu.

Byl jsem tam někdy v únoru a ten měsíc začala projevovat první viditelné příznaky, že kulhá. Předtím krátce na to přestala jíst granule, tak se ji dávaly jiné jídla. Zemřela 17.3.2018, kdy se do měsíce rapidně vše urychlilo .. přestala úplně chodit, zvracela (pak se ji nasadilo dietní jídlo, tak se to umírnilo) až to skončilo krvavou stolicí a bohužel smrtí.

Proč to sem píšu. chtěl jsem se jen zeptat, zda by zvažovaná operace pomohla v tuhle tu dobu nebo ne (co mi po diagnoze řekli, že to nemusí pomoct či něco takového, co si pamatuji). Celou dobu byla vitální a v pohodě, takže na ni nebylo vidět nic, že by projevila příznaky nemoci.

Odpovědi
Drap

Myslím, že by operace nepomohla. V takovémto stavu možná o něco málo život prodloužila. To že by nádor praskl, je krajně nepravděpodobné. Mohlo to být i něco jiného než nádor.

ivzez

MrLuke,

nikdo z nás, kdo sem častěji chodíme, není – alespoň
pokud vím – veterinář. I kdyby byl, nedokázal by Vám
bez vyšetření odpovědět.

Nikdo z nás (a přes internet ani veterinář)
nedokáže posoudit, jestli by operace pomohla.

Přes internet nelze vyšetřit člověka ani zvíře.