Dena443

Jak je to s nadacemi? Musí se vracet peníze?

Chystá se oslovit filmovou nadaci, která poskytne finanční příspěvek k zrealizování projektu, filmu..

Když by se scénář schválil a poskytly finanční prostředky k natáčení a kdyby filmový projekt neuspěl, tak jak je to s podporou filmové nadace? Musí se vracet peníze nebo se s tím počítá, že to nemusí vyjít?

Jde o to, že scénář by se zrealizoval, ale nikdo neví dopředu, zda scénář / tedy jinak řečeno film, zda uspěje u diváků a zda to něco vynese. Musí se pak peníze vracet? Budu se samozřejmě jako zájemce o natáčení projektu snažit, aby to něco vydělalo.

Odpovědi
Drap

Záleží na smlouvě, pochybuji ale, že by nadace poskytla prostředky na projekt, který je nejistý. U většiny nadací fungují tak, že musíš použít své peníze, nebo peníze z jiných zdrojů a dotace je cca 20 – 40% schváleného rozpočtu. Smlouva d smlouvy může být jiná. Pokud jsi ještě žádný film neudělala, a nemáš zkušenosti je téměř zbytečné nadaci vůbec žádat, ale za zkoušku nic nedáš.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dena443

Drap: To je přímo filmová nadace

Drap

To já vím, přsto jsem přesvědčen o tom, co jsem napsal. Přeji hodně úspěchů při jednání.