Avatar uživatele
briketka10

Jak je to s nabíjením notebooku? Mohu ho nechat v síti a v noci ho vypnout?

Vypínám ho při bouřce. U nového mi spálila desku
a správce sítě mi řekl, že ho mám jednou nabít a
vybít a stejně i tak podruhé dál nevím, proto se
Vás ptám, abych něco neudělala špatně. Děkuji
Všem za odpovědi.
Doplňuji:
Nebylo to u nového, ale u starého, omlouvám se,
kde mi to spálilo celou desku a zachránili mi
pouze data.
jááro : stalo se to u nás v Pardubicích 13.června
ne na Ukrajině.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, redy, gecco, zzzlatokopka před 3188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud chceš co nejvyšší životnost baterie, tak ji nenechávej často vybít úplně. Nejlépe je dávat nabít mezi 10–20 %. Baterie nemají totiž moc rády úplné vybití.
Občas to ale neškodí baterii úplně nabít a úplně vybít, baterie se tak trochu srovná. Každopádně jsou to jen rady pro maximální životnost, když se ti to stane, tak se vůbec nic neděje.
Také nevadí, když notebook nabiješ a necháš v nabíječce, protože notebook pak baterii nepoužívá a bere se proud rovnou ze sítě. Nedochází tedy k opakovanému nabíjení a vybíjení.
Když jsem tedy s notebookem doma, tak ho mám většinou připojený na kabelu a baterie je plně nabitá, ale vůbec se nepoužívá.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Dělá se to kvůli formování aku. Pro klid duše to udělej ( moc se nestane ani když to neuděláš) a pak už ho používej a nabíjej jak potřebuješ.
Klidně ho nech připojený do sítě stále až halt na ty bouřky. Do určité míry pomůže přepěťová ochrana. Uzel ti nenabízím, ale já ho dělám, mám k tomu objektivní důvod.
Jednou za čas je ale dobré ten aku vybít a znovu nabít. Nemusí to být ale často.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Jednou-dvakrát plně nabít a vybít – to je kvůli formováni aku, je dobré to udělat nejen na začátku života aku, ale i semotamo během ní (třeba jednou za půlrok, rok).
Jinak můžeš notes nechat trvale na nabíječce i jej z ní ´sundat´ – je to, v zásadě, fuk – elektronika baterky si nabíjení řídí sama.
Jen – pokud nabíječku vypneš ze sítě, vyndej ji i z notesu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Prosím tě bouřku už máš za sebou, tak ho teď měj stále zapnutý v síti. Necykluj baterku. Notebook se na baterku používá, pokud nemáš možnost napájení ze sítě.
to jednou nabít a vybít, to jsou nesmysly.

Pokud ti to tvrdí člověk z oboru, tak bych ho poslal na pracák!

Edit: Jestli se ti za bouřky poškodil ntb, tak seš asi první koho znám, ale ono to bylo asi jinak. ten průraz by mohl přijít spíš po ethernetu než přes napájecí kabel.
na Ukrajině se sem viděl, že za bouřky se zkratovalo nadzemní vedení. vyhořela elektronika v celý vesnici. Ale tady? to je blbost.

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Vy, co doporučujete formování aku, vy máte stále ještě notebook s NiMH nebo dokonce NiCd akumulátory??

Moderní LiIon/LiPol akumulátory žádné formování nepotřebují.

před 3187 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Asi tak nějak…

před 3187 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Quimby

nejsem na Wi-Fi jen na ten kabel ven
jsem nikdy nechodila a moc Ti děkuji.

před 3188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Quimby

nejsem na Wi-Fi jen na ten kabel ven
jsem nikdy nechodila a moc Ti děkuji.

před 3188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

pro jááru

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vytahujete-pri-bource-spotrebice-ze-zasuvky?_fid=rqfe

před 3188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

njn, ale tady píšeš „nejsem na Wi-Fi jen na ten kabel ven“
To by podporovalo mou teorii o průrazu přes ethernet.
přes napájecí adaptér ntb ti přepětí neprošlo. To by hořelo, minimálně zasmrdělo. ..

před 3187 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek