dust8

Jak je to s možností účesů v armádě u ženských příslušnic?

Mají povolené nějaké kratší sestřihy? Jsou na to dané normy?

Nebo je to tak, že je musí dát dohola jako to měla G.I. Jane?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, o kterou jde armádu.

Nová pravidla pro účesy v armádě vzbudila pozdvižení
https://www.ar­myweb.cz/clanek/no­va-pravidla-pro-ucesy-v-armade-

"vlasový styling velmi přísně omezila americká armáda. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, zvláště ze strany afro-amerických aktivistek. Podle nich některé typy nově zakázaných účesů patří k jejich etnické a kulturní identitě, tudíž se armádní velení dopouští rasové diskriminace!

Jaká je situace u nás?

Americké vojákyně mohou jen tiše závidět svým evropským protějškům, českým a slovenským zvláště. Tuzemské předpisy definují dámskou úpravu vlasů jen velmi obecně. Ve zkratce říkají, že vlasy nesmí zakrývat ramena (kvůli hodnostním výložkám) a nemají být obarveny do nepřirozeného odstínu.

Tato vágnost je na druhé straně ke zvážení, protože při debatě v redakci jsme se shodli, že růžový melír nebo dlouhé a tudíž rozevláté culíky, které jsme už u našich vojaček také viděli, nejsou zrovna to pravé ořechové. Na druhé straně by nás ani nenapadlo pohoršovat se nad řekneme bílou gumičkou v černých vlasech." atd.

Další odpovědi
Drap

Záleží pouze na nich, jaký si zvolí účes.