Zepple

Jak je to s mořskými proudy?

jaký proud otepluje Evropu? nějaký z Ameriky… tuším Golský? kde přesně leží? A proč je díky němu v zimě v Evropě mnohem tepleji než na východním pobřeží Ameriky? když je teplý… proč neoteplí i Ameriku?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

www.google.com
zde zadej GolFský proud a najdeš vše potřebné.

Další odpovědi
panenka

Golfský proud ovllivňuje podnebí východního pobřeží Severní Ameriky a od Floridy po Newfoundland, a západní pobřeží Evropy. Na Golfský proud má vliv stav a proudění v atmosféře, které mění rychlost proudu a je v přímé i nepřímé interakci s proudem – Severoatlantická oscilace. Golfský proud je také součástí termohalinní cirkulace probíhající v oceánském bazénu.

Evropská větev Golfského proudu, nazývaná Severoatlantický proud, zmírňuje v západní Evropě (obzvláště pak na severu) zimy, které jsou tak teplejší než na jiných místech Země, byť tato místa mají stejnou zeměpisnou šířku.

Zdroj: http://www.mo­dremore.estran­ky.cz/stranka/gol­sky-proud-

anonym

Proudí z Mexického zálivu v podstatě na sever.Je teplý,proto zásadním způsobem ovlivňuje klima v Evropě. Dřív bylo normální tzv.„aprílové počasí“- chvíli lilo,pak sluníčko, atd. To proto,že v G. proudu plují odtáté ledovce ze severu. A proč by neměl mít vliv i na klima v Americe? To je jiná píseň,v Evropě zase nemáme tornáda.Ale co není,může být.