pplisekk123

Jak je to s mateřskou?

Chtěla jsem se ještě zeptat,pokud otěhotním v listopadu a v práci mě prodlouži smlouvu např.do dubna,což bych už do té doby musela být na neschopence,protože mám rizikové pracoviště,oni mě po konci té smlouvy vyhodí?A jak je to pak s mateřskou pokud bych byla vedena na úřadu práce od toho dubna?

Odpovědi
Jambalaya

Už jste se na to jednou ptala. Pracovní poměr na dobu určitou vám skončí k danému dni. Pokud však v té době nebo v době do 8 dnů po ukončení PP onemocníte a budete v PN až do porodu, nemusíte chodit na žádný ÚP a nemocenská vám plynule přejde do mateřské. Pokud budete nepřetržitě v PN, pak pro mateřskou není podstatné, zda jste zaměstnána či nikoliv.