Avatar uživatele
Kelt

Jak je to s listnatými stromy? Bude na nich listí přes zimu?

Opět dnešní procházka a cesta parkem podél stromů. Strom, který nemá jehličí, je listnatý. Na některém byly ale uschlé listy. Snad lípa. To neopadá všechno z těch stromů? A větry se tam prohánějí. Dříve jsem si toho nevšiml, protože na stromech byl sníh. Je to tak každou zimu, nebo je letošní zima v tomto výjímečná? Tak co, pozorovatelé přírody, vysvětlíte to? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Edison před 1544 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ale to víš, že opadají. Nedělají to ale všechny listnáče. Jestli se nepletu, tak u dubů je běžné že opadají až na jaře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Zbylé listy na stromech vždy opadávají příchodem velkých mrazů, nebo před narašením nových.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Takhle se chovají třeba duby, ale i jiné listnáče opadávají až na jaro, třeba živý plot z buku mně opadá taky až na jaře. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C3%A1le­zelen%C3%A1_ros­tlina

Na ořešáku mám suchý slupky ořechů. Ty už by tam taky nebyly, kdyby byl býval pořádný mráz. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

No a postupem času tady budeme mít subtropické klima a tedy i subtropickou flóru, z níž hodně stromů, byť listnatých, jsou neopadavé (namátkou třeba olivovníky). (Ale samozřejmě i tam jsou stromy opadavé, třeba smokvoně – fíkovníky.) Naše staré známé opadavé listnaté stromy se posunou severněji a u nás už neporostou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

přečti si (nebo se podívej) Werichovu povídku „Až opadá listí z dubu“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek