bolak

Jak je to s lidma co žijou v horách, v místech kde je mnohem řidší vzduch?

Jsou víc v pohodě, když jejich mozek nemá obvyklej přísun kyslíku? Třeba v tibetu, jak jsou tam ty mniši, tak sem koukal že ty jentak něco nerozhází. Má to nějakou souvislost?

Nejlepší odpověď
Damiana

Tady jsem narazila na zajímavý článek, mrkni se.

http://www.e-stranka.cz/re­generace/2003/03/en­dogenni.htm

Další odpovědi
hanulka11

Ono to ani nebude vzduchem ,ale prostě prostředím v kterém žijí – neznají stres – nikam nechvátají, žijí si ten svůj svět .....prostě pohodáři a jak se říká i v Řecku …siga siga
a to není je Tibet – mě připadá, že tito lidé z hor mají ten život těžký,ale jsou pohodáři od přírody.......
jen můj názor a zkušenost

jajajaja

Oni prý mají více červených krvinek-více hemoglobinu-takže se lépe hospodaří se vzduchem, když se tady někdo nadechne, pak vydechne CO2 a taky O2, oni vydechnou méně O2 protože ho více spotřebují. Myslím že tam má význam i tuk v krvi ale to si nejsem jistá.

bolak

hanulka11: jó jó, ale já se ptal na vliv řídkého vzduchu na lidský mozek, pokud je tomu člověk vystaven dlouhodobě

to na co jsi reagovala sem zmínil jen jako vsuvku, dodatek mimo hlavní téma :)