Nela56

Jak je to s tímto oborem?

Dobrý den, když si ted udělám středni školu, obor pedagogické lyceum, tak je mi jasné, že poté budu muset na vysokou školu, ale když půjdu třeba na vysokou policejní školu, jestli je to tedy možné, příjmou mě poté normálně k policii ? Můžu si po tomto oboru udělat jakoukoli vysokou školu ? A jde jít pracovat třeba do školky bez ní ? Děkuji za rady, Nela.

Odpovědi
da ny

Pokud zvládnete, připravíte se na přijímací řízení zvolenéVŠ, můžete studovat cokoliv.
K PČR Vás rádi přijmou i s jinou VŠ napříč různými obory. Případně do vězeňské služby s pedagogickým oborem +Bc. Stačí i Bc., s magisterským absolutoriem budete mít větší možnosti, plat.
Přijetí do MŠ není vyloučeno. Doplnění odbornosti může být vhodné.
Ti, co ji mají již ze SŠ nebo VŠ, budou mít u zaměstnavatele přednost.

pan Straka

Co se týká samotného přijetí k Policii ČR, tak minimální požadavek na vzdělání, které musí uchazeč splňovat, je středoškolská maturita. Z důvodu personálního nedostatku se občas přijímají i uchazeči bez maturity, ale musejí si ji dodělat během výkonu.

Co se týká jakékoliv střední, vyšší i vysoké školy (včetně Policejní akademie, Trivisu atd.), tak žádná z těchto škol nezaručuje automatické přijetí do řad Policie ČR. Absolventi těchto škol musejí splnit stejné požadavky, jako všichni ostatní uchazeči.

Výhodou Ti ta škola může (ale nemusí) být až v průběhu působení u PČR, jelikož na některé pozice je potřeba minimálně vyšší odborná škola, ideálně však vysoká. A někam se ani s Bc. nedostaneš a je třeba mít minimálně Mgr. nebo Ing. Obor, v němž jsi daný titul získala však většinou nehraje roli. Je však možné, že budou-li se na vyšší pozici rozhodovat mezi absolventem Policejní akademie nebo vystudovaným zootechnikem, raději sáhnou po tom s akademií.

Co se týká městské policie, tak aktuálně se ve většině případů požaduje po uchazečích pouze maturita.

Kelt

Když máš maturitu, tak můžeš jít na vysokou školu. A když uděláš přijímačky, tak tě vezmou. Ujasni si, co chceš dělat a jak se tam dostaneš. Jestli není lepší kombinace, lepší možnosti. Chceš jít k policii, do školy? Chceš mít vysokou školu?

Rokio

Po maturitě můžeš jít na kteroukoliv vysokou školu, pokud uděláš přijímačky.