dmatejek777

Jak je to s koupením zbraně v USA? Je potřeba zbrojní průkaz, plnoletost?

Nejlepší odpověď
quentos

Pokud nejste občan USA, tak na to můžete nejspíš zapomenout. Podle zdroje i kdybyste měl sestsakra kliku a někde Vám ji prodali (dost záleží na konkrétním státě v USA, místní zákony se ohledně tohoto velmi liší), z USA ven ji pravděpodobně nepropašujete.
Doplňuji:
Pobuďte tam měsíc a půl a pak možná.

Zdroj: http://travel­.stackexchange­.com/question­s/11341/can-a-tourist-buy-a-gun-in-the-usa

Další odpovědi
marci1

Zbrojní průkaz není potřeba, plnoletost ano 21 let. V obchodě se zbraněmi předloží kupující dva doklady totožnosti a formulář, ve kterém potvrzuje, že nepatří do žádné kategorie osob, které mají držení zbraně zakázáno. Prodejce pak zavolá na policii a ověří si data v databázi.
V některých státech se povolení a nákup zbraně liší. Někde dokonce záleží na Policii, jestli Vám zbraň povolí.

Zdroj: http://karasek­.blog.idnes.cz/c/129055­/Jo-v-ty-Americe-tam-muze-mit-kver-kazdej.html

Awe

Myslím že oni tam ZP jako my nemají…Pouze zažádá o povolení.Možná proto tam má každý zbraň.Určitě tam budeš muset mít 21 let…Teda tohle je můj názor, jak to funguje přesně nevím

quentos

ále, blbě počítám. 90 dní, tedy necelé tři měsíce.