Avatar uživatele
Bronzový

Jak je to s kladivem starém 135 mil. let, pravda, nebo pohádka?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je to archeologická záhada - objev tzv. fosilního kladiva. - Další záhadný nález v hornině. Rozporuplné názory ...
http://www.osud.biz/…

"V době objevu z kusu skály vyčuhoval jen kousek zkamenělého dřeva. Po odloupnutí části nerostu udivení nálezci zjistili, že se uvnitř skrývá staré kladivo se zlomenou dřevěnou násadou.

Jak je to možné? Vždyť pískovcovou horninu, která kladivo obklopovala, přiřadil geolog John Watson k pískovcové formaci Hensell a tím pádem z geologického hlediska odhadl její věk na neuvěřitelných 135 milionů let! Z výsledků bádání dr. Carla E. Baugha, ředitele Creation Evidences Museum, vyplynulo, že dřevo násady starého kladiva je krystalicky zkamenělé, velmi tvrdé a jeho struktura je nedotčená. Vnitřní část se pravděpodobně proměnila v porézní uhlí. Taková kombinace zuhelnatění a zkamenění je neobvyklá, vědecky dosud nepopsaná, a zcela ojedinělá - na celém světě není znám podobný případ. Věk zkamenělého dřeva odhaduje dr. Baugh na 100 až 200 milionů let.

Věda nezná způsob, jak se zkamenělé dřevo dá falšovat nebo napodobit, což znamená, že násada kladiva musela být skutečně vyrobena před mnoha miliony let. Hlava kladiva byla podrobena mnoha výzkumům a testům, které ukázaly, že materiál hlavy kladiva nevykazuje žádné nečistoty nebo nepravidelnosti, a byl tedy nějakým způsobem zušlechtěný a tvrzený.

Největší překvapení ale přinesl chemický rozbor. Hlava kladiva se podle specialistů skládá z 96,6% železa, 2,6% chloru, 0,74% síry a 0,06% ostatních příměsí. Takový výsledek způsobil malou senzaci, protože každý metalurg ví, že při všech známých procesech výroby hodnotné oceli musí nutně dojít ke znečištění křemíkem nebo uhlíkem. Kov uvedeného složení tedy vlastně pomocí moderních metalurgických metod vůbec nejde vyrobit! Přírodní původ kovu můžeme také zcela vyloučit. Meteorické železo totiž obsahuje nikl, kobalt, hliník, síru, fosfor, chrom a uhlík. Od složení kladiva se tedy podstatně liší. Přírodní železné rudy jsou vždy znečištěny mnoha prvky, hlavně uhlíkem, po kterém není v nálezu ani stopa.

Na světě není žádná železná ruda, jejíž chemické složení by se alespoň přibližně podobalo složení hlavy kladiva. Navíc celé kladivo bylo v době nálezu kompletně uzavřeno do vápencové horniny. "
--
"Tajomným sa kladivo stalo až v roku 1989, kedy metalurgovia z Batelle Memorial Laboratory v americkom Columbuse urobili analýzu kovovej časti kladiva. Zistili,že Ide teda o takmer čisté a nehrdzavejúce železo, ktoré by v dnešnej dobe nebolo také jednoduché vyrobiť.

.Kto teda mohol niekedy v druhohorách vyrobiť kladivo z takmer čistého železa, keď o našich predkoch ešte nikto ani nechyroval?

Samozrejme s takýmito argumentmi nesúhlasili skeptici, ktorí tvrdia, že kladivo niekomu vypadlo v 19. storočí, počas ťažby pieskovca, a behom jedného storočia sa okolo kladiva vytvorili usadeniny. Podľa odborníkov to však nie je možné, a u žiadneho nálezu nikdy nebolo zistené také rýchle skamenenie.

Podobných nálezov sa po celom svete našlo neskutočné množstvo." atd.
více v odkazu

http://magazin.atlas.sk/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

pohádka...kdo by ho vyrobil, používal ? dinosauři snad ? přemýšlej trochu...


Avatar uživatele
Zlatý

Může být darwinismus na věky věků neměnný nebo můžeme připustit další prostor k bádání?
http://bajnar.blog.idnes.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Řekl bych, že to asi bude pravda. Více na http://lumenn.blog.cz/…


Avatar uživatele

Je to holej nesmysl,toť vše.


Avatar uživatele
Zlatý

lexx : ..anebo budeme muset přepsat historii a konečně zavrhnout ty nesmyly co nám masírovali na základce do hlavy v dějepisu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

jinak Darwinismus je jen jedna z mnoha teorií.Nechápu proč zrovna tuhle vzali jako bernou minci. A má mnoho nedostatků,plno rozporů.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3820
Zlatý Drap 2286
Zlatý led 1648
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.