Jrkuft

Jak je to s kamerou v autě – co na to policie a zákony? Jak mám dokázat, že vidím v pořádku i přes kameru?

Jak je to vlastně s kamerou do auta?
Jelikož jsem si koupil trochu hloupou kameru, která se nedá schovat za zrcátko, s kabelem kvůli nabijení, je vcelku dost vidět (mám ji nahoře uprostřed). Nejde mi o ostatní řidiče, kvůli nim ji právě mám, ale jak je to s policíí a zákony? Něco jsem slyšel o nevýhledu z předního skla, ale jak mám dokázat, že vidím v pořádku přes kameru? A jak oni to můžou posoudit?

Odpovědi
anonym

nikdo nemusí nic posuzovat, zákon je jasný.

gecco

Nechce se i hledat §, ale podle zákona v zorném poli řidiče nesmí být nic, co není homologováno s autem…
Takže policajti nemusí nic prokazovat – prostě co není na čelním skle ´z výroby´, tam nemá co dělat…
___
Dej si kameru za zrcátko (z pohledu řidiče) a kabel protáhni pod ´tapecírungem´ – klinkající se kabely mezi středovým tunelem (zásuvkou) a kamerou (GPS, telefonem, tabletem…) vysloveně nenáším…!
To zařízení má sloužit – ne zavazet…!

tforro

Při silniční kontrole můžeš dostat pokutu, pokud je něco v zorném poli ridiče. A za zorné pole se v praxi považuje prostor, ve kterém stírají stěrače.
Takže do zorného pole to dát nemůžeš a mimo taky ne, protože přes špinavé sklo nic nenatočíš.

cukrar

Nikoliv homologované, ale vše co vadí výhledu z předního okna, mimo povinných výlepů, nesmí být.
Jak to posoudí? na místě pohledem, nebo ve správním řízení odborníci..