Kelt

Jak je to s jízdným v autobuse?

Takže jsem musel jezdit autobusem z bodu A do bodu C s přesedáním v bodě B, AB 13 km za 24 Kč, BC 17km za 40 Kč. Dnes BC za 29 Kč, ale zpátky opět za 40 Kč. Zítra se chci zeptat na autobusovém nádraží, ale je to zajímavé? Trasa je stejná, ale ceny se liší. A přitom všichni jedou podle jednoho jízdního řádu.

Nejlepší odpověď
Filip84

To bys musel otázku poněkud moderovat: doplnit přesně trasu, tj. přesné názvy tarifních zastávek, dopravce, a nejlépe dát i foto jízdenek – jeden sloupec jeden směr, druhý sloupec druhý směr.

Důvod může být třeba ten, že jeden směr jedeš dotovaným spojem v rámci IDS, druhým směrem taky dotovaným spojem, ale mimo IDS, Třeba. Z křišťálové koule věštit neumím.

Další odpovědi
Pepa25

Pokud to byli jiní dopravci, tak je to samozřejmě bez problémů možné.

Kazatel

Dokonce pokud pojedeš jako řidič, budeš to mít zadarmo.