Kelt

Jak je to s jinými čísly než pí? Jak přesně, na kolik míst jsou spočítány?

Je mnoho transcendentních čísel, teď se mluví o pí, ale jak přesně je spočítáno e – základ přirozených logaritmů, různé odmocniny a podobně. Tomu se asi nikdo nevěnuje? Nevíte, kde bych to našel?

Nejlepší odpověď
cochee

Kelt: já myslím, že věnuje ve stejné míře jako tomu číslu Ludolfovu. Hledat to ale nebudu, zas tolik zažraný do toho nejsem.

zbyndo: tvá odpověď celá špatně z matematického hlediska, existují čísla, která mají desetinnou část a přesto zlomkem vyjádřit nejdou, jsou to čísla iracionální. Rovněž existují taková čísla bez periodického rozvoje, tzn. žádná opakující se skupina číslic (nikoliv čísel!) v jejich desetinném rozvoji není. π v žádném případě není 22/7 – kdes na to přišel? Pí je iracionální číslo! 22/7 se zaprvé od π liší již v třetím desetinném místě a zadruhé 22/7 má periodický rozvoj, neustále se opakující skupina číslic 142857. A unikátní výjimka to taky v žádném případě není. Hned třeba druhá velmi známá konstanta, Napierova konstanta (Eulerovo číslo), je totéž – iracionální a navíc dokonce transcendentní čís­lo.

Další odpovědi
zbyndo

Každé číslo,ktoré má za desatinnou čiastkou čísla,vzniká delením dvoch čísel,alebo odmocninou,keď ich je viac,po určitom počte sa znova opakujú,tzv.pe­rioda.Ludolfo­vo číslo je výnimka,unikátna,je to 22:7,tam neexistuje žiadna perioda

Dochy

Zbyndo: No fuj. Tolik chyb a nesmyslů v jediné odpovědi? Už Ti to sepsul Cochee, tak už Tě asi nechám žít…

K číslu „e“ podle wiki ho v roce 1978 vypočítal Steve Wozniak na Applu na 116 000 míst. Je otázka jestli se ještě někdo snaží, vzhledem k tomu, že počítání na další a další místa nemá praktický smysl (Tedy kromě možnosti konstatovat: Já ho mám větší(ho))