fortin

Jak je to s IP adresami?

Když u uživatele skončí platnos IP adresa, může být potom přidělena někomu jinému? Našel jsem podle IP aktivity uživatele na webu:
v r. 2005 četl článek o převodu práv a smluv s SPZ,
hlasoval na Puffins,
hlasoval že pojede do Chorvatska,
pred lety chodil na kurzy foceni k jednomu schopnemu fotografovi (píše jako muž), prodává kočky,
zajímá se o pejsky. Na můj inzerát odpověděla s touto IP údajně žena.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Většina uživatelů internetu:

1. NEmá stálou IP adresu – Je zde nějaká platnost IP, která bývá obvykle 2 hodiny, ovšem v průběhu připojení se ani tak obvykle nezmění, pouze po odpojení a připojení.

V některých případech se změní pokaždé, když se odpojíte a připojíte (vypnete/zapnete PC, to ale neplatí, pokud máte před PC ještě router). To bývá obvyklé u ADSL připojení.

Některá připojení (např. UPC, které mám já) však mohou mít jednu IP adresu i půl roku – Server, který adresy přiděluje, si ji „zpáruje“ se zařízením, kterému ji přiděluje (Fyzická adresa – identifikátor – zařízení, tedy routeru nebo PC).

nebo

2. Nemá stálou IP adresu, a tu navíc sdílí s ostatními

nebo

3. Má stálou IP adresu, ale tu sdílí s dalšími uživateli (klidně i celá vesnice).

A poměrně vyjímečně:
4. Uživatel má stálou (statickou) IP adresu. To ale mívají bežní uživatelé jen vyjímečně. Praktické to bývá u firem, škol, a nutné to je v případě serverů.

ANO – jednu IP adresu si může i během jednoho dne prohodit hned několik uživatelů. Takže identifikovat uživatele podle IP adresy je nesmyslné, obzvlášť v případě takto velkého časového období. Navíc si přece musíte uvědomit, že jeden PC může používat mnoho lidí.