Avatar uživatele
Stříbrný

Jak je to s interní poštou?

Nemělo by být v nápovědě vyloženě uvedeno, že obsah pošty JE/NENÍ chráněný před neoprávněným zásahem dalších osob? Jestli je pravda, že si do ní někdo může chodit číst a není považována za natolik soukromou, jak název "pošta" napovídá a jak se podle mne uživatelé právem domnívají, že je, neměli by být uživatelé na toto vyloženě upozorněni? Já osobně chci vědět, jak se s údaji z vnitřní pošty nakládá a považuji za skandální, že někdo věci z ní zveřejní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

považuji za skandální, že si někdo může interní zprávy uživatelů číst

Vadí mi to, protože někdo o sobě může sdělit fakt osobní věci, se kterými chce poradit a netouží je řešit na hlavním panelu. A zde má možnost se přímo spojit s vybraným uživatelem. Ale já osobně imtimnosti o sobě nikomu nepíšu (nikde:-) a jakákoli má korespondence je tak "veřejnoprávní", že nemusím mít nějakou obavu. A pak, moc toho v té IP nedám.
Souhlasím s Mosojem - je to nástroj téhle stránky, vymyšlený a spravovaný administrátorem, takže se dá předpokládat, že ho má - kulantně řečeno - pod kontrolou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

jiná odpověď

Myslet si že do pošty na Odpovědích nechodí admini je víc než bláhové.


Avatar uživatele

považuji za skandální, že si někdo může interní zprávy uživatelů číst

Doplňuji:
Zákon o poštovních službách mluví jednoznačně. I na elektroniskou poštu se vztahuje poštovní tajemství, kdo to poruší vystavuje se trestnímu stíhání http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

chci být upozorněn na to, že interní pošta není chráněná


Avatar uživatele

považuji za skandální, že si někdo může interní zprávy uživatelů číst

já sice ani do interní pošty nepíši nic soukromého o sobě,ale i tak by to mělo být chráněno,a nemělo by se v žádném případě zveřejnovat nic z toho co si uživatelé sdělijí touto poštou


Avatar uživatele
Bronzový

je mi to jedno

Doplňuji:
mám jiné starosti, došlo mě pivo v lednci :(

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Beer4Real: Zastav se, jedno nám v lednici zbylo :) Třeba až zaženeš absťák, zamyslíš se v obecné rovině, co v budoucnu lidi čeká, pokud se na internetu budou všechny soukromě sdělené věci beztrestně veřejně ventilovat :)

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Když může být tak ošetřováno, aby otázky byly v souladu s kdejakými pravidly a tazatel je na to upozorňován, než otázku položí, nevidím důvod, aby chybělo tak důležité upozornění v momentu, kdy jde uživatel psát vzkaz do interní pošty - tam by měla být jasná hláška, jak Odpovědi.cz interní sdělení uživatelů chrání resp. velkými písmeny napsáno, že NECHRÁNÍ nijak. To by bylo alespoň trošku v souladu se základními morálními kodexy - i když pochybuji, že by to bylo v souladu se zákonem :)

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Pokud admin někam chodí a něco si přečte, musí být srozuměn s tím, s jakými daty pracuje a jak s nimi zacházet. Pokud policejní vyštřovatel má přístup k osobním datům a informacím, taky se s nimi pak asi nepostaví na rynek a nebude to někde vykládat. Počítám, že je dostatečně poučen, zná své povinnosti a také následky jejich porušení.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Damiana: Když někdo vědomě a sám o sobě řekne veřejně osobní věci, je to v pořádku,ale on sám se musí rozhodnout, co chce a co nechce sdělit. Ne že mu někdo vyvrabčí dopisy a pak to dá někde k dobru, no ne?

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Jasně, je to hnus. Ale člověk musí počítat s tím, že druhý vyslepičí i to, co si řeknete mezi očima, telefony jsou odposlouchávané, někdo si libuje i v tom, že šmejdí sousedovi v listovních zásilkách. Odkud by se pak braly všechny ty drby, klepy, "zaručené" informace. Neobhajuji to - to v žádném případě - souhlasím s tebou, ale lidi jsou lidi a všem se věřit zkrátka nějak nedá. A naivnější člověk na nějakého zmetka vždycky dojede. Všichni by museli mít tu pravou morálku, ctít jeden druhého, zachovat tajemství a dodržovat sliby. Pohádka, ne?
Ale zase na druhou stranu - jak jinak, než (cílenou nebo náhodnou) kontrolou by se odhalily některé zločinecké praktiky a nebezpečné pokusy...

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2677
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2075
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.