Jak je to s geny?

Nedávno jsem viděl dokument, kde vědci zjistili tzv. vůdcovský gen. Nemají jej všichni lidé. Je tedy dáno kdo táhne káru a kdo se veze?

Nejlepší odpověď
annas

Slyším poprvé, takže jsem pátrala. Pro co všechno má šlověk genetickou výbavu.

Další nový poznatek, nedávná mosojova otázka, na téma, že se dědí zážitky a vzpomínky.

Vůdcovský gen existuje. Má jméno rs4950

Převratnou odpověď na otázku, zda se lidé již rodí jako lídři, nebo se jimi stávají až v průběhu života díky rozvoji vůdcovských dovedností, přinesla studie vědců z amerických a britských univerzit, která byla právě zveřejněna v odborném časopise Leadership Quarterly. Jedná se o první studii, která odhaluje konkrétní genotyp spojený s předpoklady zastávat pozici lídra.

Identifikovali jsme jsme genotyp nazvaný rs4950, který je spojen s předáváním vůdcovských schopností po dlouhé generace,“ uvedl vedoucí studie Jan-Emmanuel De Neve z University College London pro server Psych Central. Tradiční přesvědčení, že leadership je dovednost, která se získává až učením, podle něho stále částečně platí, nyní je však třeba brát vážně i genetiku.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:ll67ZDmFd6wJ:­www.prace-jobcity.cz/nabidka-prace-zamestnani-kariera-job/articlej/id/1772­863+&cd=4&hl=cs&ct=clnk&­gl=cz&client=fi­refox-a

Osoby, které měly zmiňovaný gen, zveřejnil časopis. Quarterly:

Např. Martin Luther King, Gándhí, Nelson Mandela a sir Winston Churchill.

Ale vůdci nemusí mít jen geny kladné, ale i záporné. Např. Adolf Hitler, Joseph Stalin a Čingischánl Byli yl také vvelkými vůdci svým vlastním způsobem.

Navzdory významu genu, získání vedoucí pozice stále závisí především na rozvoji potřebných dovedností, říkají výzkumníci.

http://czech.ze­news.co.uk/techno­logy/22757.html