Kelt

Jak je to s fyzikálními zákony a kdo je může porušovat?

Konkrétně mne zajímá bývalá planeta Pluto. Existují nějaké přírodní zákony, které se týkají oběhu planet kolem Slunce. V centru nebo ohnisku je slunce, kolem po určité a přesně vypočtené dráze obíhají planety, které mají určité vlastnosti. V roce 1931 bylo objeveno Pluto, tak se stala poslední planetou naší soustavy a ani ne za 100 let se to díky přesnějším měřením se zjistí, že Pluto není planeta, ale trpasličí planeta, tak nemá nárok být planeta Sluneční soustavy. Když všechny, tak všechny. Připadá mi to stejné, jako porovnávat nejlepší výkony v atletice a ten z doby, kdy lidé nebyli tak natrénovaní a neměli tyto možnosti, označit jako neplatný. Dějiny by se neměly přepisovat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Emefej

To co uvádíš, není porušování fyzikálních zákonů, ale změna klasifikace.

Další odpovědi
Kepler

Je to důsledek pokroku v astronomii. Na pražské konferenci se astronomové z celého světa shodli na nové definici planety, které Pluto nevyhovuje. S fyzikálními zíkony to nemá co dělat.

Dochy

Překračovat fyzikální zákony může podle mých informací jen bůh.
To jestli nějakému kusu skály budeme říkat planeta nebo planetka nespadá do fyzikálních zákonů. A je otázka jestli vůbec do nějakých. Jde jen o domluvu vědců, kteří k danému tématu mají nejblíž.

led

Pluto je nechcené dieťa Slnečnej sústavy. Správa sa inak, ako ostatné deti Slnečnej sústavy. Kedže pozemským astronómom sa podľa ich zastaralej kvalifikácie nehodil v krásne uhladenej tabuľke a museli by zmeniť svoj pohľad na Vesmír, tak ho jednoducho škrtli zo zoznamu planét a preradili medzi nevychovateľné planétky.

paul1

Fyzikálních zákonů je mnoho, např. Ohmův, Archimedův, Pascalův, Ampérův, Newtonův, ale také Keplerovy zákony pohybu planet atd. Porušovat asi ani nelze.

podger

Pravdivou odpověď na bližší popis otázky má Emefej.
Odpověď na otázku v nadpisu: Fyzikální zákony tohoto vesmíru může porušovat kdokoli z ( multiversa minus náš vesmír )

just křesťan

Porušovat zákony fyziky nemůže žádné fyzicky hmatatelné těleso ani člověk nebo bytost. Pouze nadpřirozeno, ale to je už jiná stránka.

led

paul1, tušila som toto hrozné odhalenie Keplera a jeho zákona pohybu planét, no dúfajme že to alien prehliadne. Veď tu ide o jeho pohyb vo Vesmíre. 🙂