Kelt

Jak je to s formáty papíru, které mají jiné rozměry, než se uvádí?

Tak mnoho formátů pro papír, obálku jsou zde https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Formát_papí­ru
Ale například jsou různé knihy, listy v kalendáři apod. Například mám listy z kalendáře o rozměrech 318 × 140 mm, které jsem nenašel, a o knihách a příručkách nemluvím. Jsou v tom nějaká pravidla, kdy se může použít i nestandardní formát? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Ne všechno se dělá v normovaných formátech. A nemyslím, že by někde byly uvedeny skutečně všechny normované formáty.