leziciosmick

Jak je to s exekutory, kteří „vtrhnou“ do bytu?

Amatérský vynálezce má dluhy kolem 1 mil. Kč…

Sežene si bydlení. Má tam trv. bydliště a nájemní smlouvu…

V bytě je „normální vybavení“ jako např. TV, PC, nábytek, oblečení, mob. tel. a „zařízení“, které vyrobil nedávno vynálezce…

Výrobní náklady „očividně“ nepřesáhly 1000,– Kč…

„Zařizení“ je jedinečné a ve světě neznámé…

Do bytu „vtrhnou“ exekutoři a vynálezce “přikryje" zařízení kusem hadru…

První otázka: musí vynálezce ukázat exekutorům, co je pod hadrem?

Vynálezce řekne exekutorům, že je pod hadrem zařízení nevyčíslitelné hodnoty a zakáže jim vidět nebo „omakat“ zařízení s tím, že je zařízení připraven „patentovat“ a nechce, aby předtím kdokoli toto zařízení viděl…

Exekutoři neuposlechnou a zařízení odkryjí a nafotí a nakreslí a zároveň jeden z exekutorů s fotografickou pamětí si zařízení důkladně prohlédne…

Otázka druhá: umožňuje exekutorům zákon chovat se uvedeným způsobem (přes zákaz zdokumentovat vynález)?
Exekutoři jdou ještě dále ve svém jednání a zařízení odnesou… Oficiálně a předají o tom vynálezci patřičné „potvrzení“…

Otázka třetí: co udělají exekutoři s tím „zařízením“?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí jim povolit podívat se pod hadr. Podívají se sami. Pokud příjdou do bytu, mají exekuční rozhodnutí. Pokud se tomu chce vyhnout, má včas platit své dluhy. To jestli je či neni vynálezce nemá s exekucí nic společného. Stále zůstává dlužníkem a exekutor má svá práva.Pokud má obavy o svůj vynález, měl si ho nechat patentovat.

Další odpovědi
Hlada

Je to situace v praxi naprosto nemyslitelná.
Mobiliární exekuce se provádějí zcela výjimečně, protože výnos z nich často nezaplatí ani náklady. Exekuce se dělají prvořadě na příjem.

gecco

  1. ano
  2. ano
  3. prodají v dražbě – bude-li o to mít někdo zájem

luckykubrt

Kdybych byl v podobné situaci považoval bych exekutory za zloděje. Bohužel s tím asi nikdo nic nenadělá. V dnešní době panuje právo silnějšího. ☹