jerkam

Jak je to s evidencí ve svazcích StB? Platí, že kdo je evidován jako agent, je evidován oprávněně?…

Dokud soud nerozhodne jinak?

Odpovědi
autacek

Ano, je to tak. Agentem Burešem se nenech ošálit, ten bude lhát, krást a podvádět a koblihám co ho volí to bude přesto fuk.

plebs

Svazky STB pomalu 30 let budování kapitalismu a pořád někteří čecháčková budou svádět problémy, na skopčáky v roce 1939, na Sověty v roce 1968 a na STB.
Ovšem, že se v české kotlině od hedvábného sametu rozkradlo přes bilion a někteří zloději si žijí na úkor druhých jako prasata v žitě, moc urození chytří novináři nekomentují

led

Aj tu platí prezumcia neviny. „Dokud soud nerozhodne jinak“
Boli prípady, kedy si skutoční agenti privyrábali „mrtvymi dušami“. Keď sa na to došlo, mali síce problémy, ale či tie „mrtve duše“ boli zo zoznamu následne odstránené, to vedia len tí, čo tieto zoznamy spracovávali a ten Najvyšší PánBoh.

dodatok:
mosojové tvrdenie :„Každý kdo za minulého režimu cestoval "západ“, musel podepsat spolupráci s STB. " sa nezakladá na pravde. Nie každý musel podpísať. Bola som viackrát služobne, nie turisticky a nepodpisovali sme nič. Je pravda, bol s nami skrytý spolupracovník ŠTB, o ktorom sme to vedeli, ale napriek tomu sme nemuseli chodiť v husom kŕdle ako detičky v škôlke ale v čase voľna sme mohli kdekoľvek. Mnohí dokonca navštívili aj pornokino, kam vlastne domáci ani nechodili, veď boli na západe a toto predsa nemohli vynechať ako neskôr v hoteli rozprávali o svojich zážitkoch 🙂

mosoj

Nemohu korektně dokončit odpověď. Asi STB.

led

mosoj,
nie STB ale maličká špinka mohla zaseknúť klávesu. Neverím, že medzerovník ste zasekli zámerne. Doporučujem vám nahlásiť vašu príliš obsiahlu odpoveď ako závadnú a napísať novú už kratšiu a tak pripustiť aj iných k slovu.