dust8

Jak je to s etikou u používání divadelního kukátka?

Může se používat nonstop či jen občas, nebo při specifických scénách?

Nesmí se s tím šmírovat okolí? ;D

Odpovědi
Edison

Nemyslím, že by použití mělo nějaká pravidla. Co si ovšem bude myslet okolí je věc jiná. Taky nevidím příliš praktické to mít permanentě nalepený na vočích. Nezapoměň, že divadelní kukátka existuji ze zvětšeními od cca 2× až po cca 4×. Lišej se taky světelností, kvalitou optiky i konstrukcí. Jen některá disponují nastavením vzájemné vzdálenosti okulárů od sebe. Dalším zajímavými a důležitými parametry, které mnoho výrobců vůbec neuvádí je velikost a vzdálenost výstupní pupily.

Šmírování je samozřejmě zapovězeno. A to jakkoli, ať už s nebo bez jakýchkoli pomůcek.

Kepler

K pozorování scény se používá běžně, ale koukání z balkónu do dámského dekoltu v přízemí už košer není.

led

Ak kukátkom pozeráte nonstop, budete síce vidieť detaily, ale ujde vám celok a zmysel divadelnej hry. To ani nehovorím o únave očí a ruky.
šmírovanie po okolí býva bežné cez prestávku, ale pozor, čo ak na tom istom predstavení je v lóži vaša priateľka s doprovodom a tiež pozerá kukátkom na váš doprovod…