berry38

Jak je to s EET a počtem transakcí?

Když někdo třeba přijmá platby přes internet např. nějaké provize od internetového obchodu jen jednou měsíčně, je to z hlediska EET problém? Nebo tam není omezeno kolik transakcí musí měsíčně provést? Musí vystavovat nějaký doklad?

Odpovědi
Lamalam

EET se týká přijímání plateb v hotovosti. Bezhotovostních plateb se netýká.

Drap

Proč by to měl být problém? Neni předepsán počet transakcí. Dokladuje se pouze příjem. Třeba jednou za rok.

JájsemRaibek

Pokud budeš mít měsíčně jen jedinou tržbu, projedeš ji EET a je to. Pokud budeš mít milion tržeb, budeš mít i milion záznamů EET.
Jde o to, že každá tržba, která bude evidovaná ti dá v součtu příjem v daňovém přiznání a chraň tě ruka páně, pokud to nebude stejné. Prostě jednou projetá tržba v EET je navždy tvým příjmem.