Avatar uživatele
redy

Jak je to s DPH ?

Když si koupím najednou třeba tři radiátory, tak zaplatím DPH z každýho toho radiátoru 15procent, nebo dohromady jedno DPHáčko za tři ks.
děkuju
Doplňuji:
Díky, já chtěla jen jistotu.:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: redy

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, zzzzz, ptáč před 3709 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rohlik

Pokud víte jak funguje matematický operátor procenta, tak zjistíte že je to jedno 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Podle toho, zda si necháš rozepsat každý radiátor na samostatnou účtenku (pokladní doklad, fakturu) a nebo všechny tři na jeden doklad souhrnný…
😉
Výši DPH to každopádně v zásadě neovlivní (max. se může lišit vrámci zaokrouhlování při platbě v hotovosti).
Doplňuji:
Mimochodem – při koupi radiátoru(ů) zaplatíš DPH ve výši 21 % ze základu…
Pouze pokud bys radiátory koupila i s jejich montáží (pro účely bydlení), mohla bys na celou částku (tedy materiál + práce) uplatnit sníženou sazbu DPH (15%).
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

A to kupuješ na firmu??? Nebude tam DPH 21%???
Doplňuji:
Než jsem to napsala, mowla to doplnil. 🙂

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

DPH se vypočte jako součet pro každou sazbu za celý daňový doklad. Tato částka se pak převede do daňového přiznání. Jako příklad si můžete vzít třeba účtenku se supermarketu, kde nakoupíte rúzné zboží s rozdílnou sazbou DPH.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
redy

Třeba on koupil radiátor za 4.380kč plus 15procent je 5.037kč ale já našla ten samej za 2.903kč plus 15procent je 3.338kč.
Parametry jsou stejný, no prostě mám dojem že mě natáh.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ten rozdíl je dost velkej, ale možnej. Typicky e-shopy mají ceny o 10–20% nižší a pokud se k tomu přidá ještě nějaká akce/výprodej…

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Dochy ale on mi řek že když to koupí on, tak mi to příde levnějc,nakonec je to draší je mi to nějaký divný.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Redy je to stejná značka??? Pokud je to nějaký polský, tak za dva roky budeš kupovat nové ☹ Doporučuji koupit české Korado.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

zzzzz- jojo je to Korado.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Redy ty si asi našla jen cenu radiátoru, ale on k tomu ještě dal úchyty a ventil atd.

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

mowla přesně jak píšeš v doplnění..

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek