anone

Jak je to s doktorkou?

Jsem nemocný a potřebuju si zajít kvůli neschopence k doktorce.Zajímá mně jestli musim jít ke svý doktorce kde mám kartu,nebo jestli stačí zajít k doktorce od firmy v které pracuju?Mně by se hodilo zajít si k té firemní,ale nevim jestli to lze…děkuji

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud vám víc vyhovuje firemní lékařka, tak si k ní dejte kartu a nemusíte to řešit. Lékaře si můžete vybrat.

Další odpovědi
anonym

Nemocenský lístek Vám je oprávněn vystavit Váš ošetřující lékař. Pokud bude tímto lékařem firemní (závodní) lékař, potom to není problém. Zatím jste ale u jiné ošetřující lékařky, takže kvůli nemocenské musíte jít k ní.
Výjimkou je pouze situace, kdy půjdete k firemní lékařce a domluvíte se s ní, že k ní jako pacient chcete přejít.