Ametyst

Jak je to s dárcovstvím orgánů u zdrogovaného člověka?

Ten člověk např. zahynul při dopravní nehodě, kterou zavinil, protože řídil pod vlivem. Jsou jeho orgány použitelné?

Odpovědi
Mravenec

Orgány zcela určitě nebudou po dopravní nehodě ve stavu vhodném k darování. Navíc je zde velká časová prodleva, orgány by se válely nějakou dobu v těle při pokusech o oživení,…

Navíc feťácké orgány jistě nejsou orgány k darování. Přece bys nechtěla dostat transplantované srdce od feťáka, nebo od steroid-muže, kdy mu srdce vlivem anabolik roste.

elkon

Nelze.

Ametyst

Mravenec: Co chci já, je úplně vedlejší. Můžeme jen doufat, že doktoři vědí, co dělají.