Josef II.

Jak je to s číslem evidenčním na číslo popisné?

Dobrý den, mám na vás otázku: máme v plánu koupit dům, bohůmžel má teď přidělené číslo evidenční, ale dříve tomu tak jistě nebylo, neboť je v zástavbě téměř na náměstí malé obce. Voda, elektřina, kanalizace-vše je udělané a mne zajímá toto- lze z takového domu s č.e. udělat dům s č.p.?

Nejlepší odpověď
Arne1

Číslo popisné je číselný prostorový identifikátor územního prvku statistická budova, pokud jde o objekt určený k trvalému bydlení nebo o objekt jiného trvalého rázu.

Číslo popisné je určeno rozhodnutím obecního úřadu a může se měnit (tzv. přečíslování). Je jedinečné v rámci části obce.
Správcem datového prvku čísla popisného je MV ČR.
Číslo popisné nabývá hodnot 00001 až 99999.

Číslo evidenční je číselný prostorový identifikátor územního prvku statistická budova, pokud jde o objekt určený k prozatímnímu nebo dočasnému bydlení nebo o objekt jiného prozatímního rázu.

Číslo evidenční je určeno rozhodnutím obecního úřadu a může se měnit. Je jedinečné v rámci části obce.
Správcem datového prvku čísla evidenčního je MV ČR.

Číslo evidenční nabývá hodnot 00001 až 99999.

Wikipedie:

Evidenční číslo je, podobně jako popisné číslo, jedinečné v rámci části obce, ale evidenční čísla tvoří samostatnou číselnou řadu, tj. ve stejné části obce mohou být dvě budovy se stejným číslem, z nichž jedno je popisné a jedno evidenční. Pokud je úředně změněn účel používání domu, může být domu odebráno číslo popisné a nahrazeno číslem evidenčním (typicky při změně chalupy z trvalého bydlení na rekreační účel) nebo naopak odebráno evidenční číslo a nahrazeno popisným (typicky při přestavbě rekreačního objektu na trvalé bydlení).

Takže odpověď je – obrať se na příslušný obecní úřad.

Zdroj: https://www.czso­.cz/csu/czso/cas­te-dotazy?p_p_id=su­crrisfaqweb_WAR_faq­portlet&p_p_li­fecycle=0&p_p_st­ate=normal&p_p_mo­de=view&p_p_col_i­d=column-1&p_p_col_cou­nt=2&p_p_col_pos=1&_su­crrisfaqweb_WAR_faq­portlet__faces­ViewIdRender=%2Fvi­ews%2FDetail.xhtml&_su­crrisfaqweb_WAR_faq­portlet_faqId=3

Další odpovědi
annas

Je třeaba, abyste se pbráti, na obeecní úřad a požádal o přidělní popisného čísla .

V odkazu, , který je z dubna 2018, se dovíte víc,.

„Žádost o přidělení čísla popisného/evi­denčního – postup vyřízení“

https://stavim­bydlim.cz/zadost-o-prideleni-cisla-popisnehoeviden­cniho-postup-vyrizeni/

ivzez

Led,
to co píšete o číslu popisném, se v ČR vztahuje k číslu orientačnímu.
Číslo popisné je jedinečné v městské části (nikoliv ulici).

Možná je to na Slovensku jinak, ale tazatel se ptá česky a v Čechách.

led

máte pravdu, na Slovensku je to číslo súpisné, takže ma to trochu zmýlilo,
Moju odpoveď ako zavádzajúcu som nahlásila ako chybnú.