JájsemRaibek

Jak je to s čápy, kteří u nás hnízdí a vyvedou zde mladé?

Pokud čapí rodiče na komíně č. 123 vyvedou dva mladé čápy, na podzim všichni odletí do teplých krajin, kdo se vrátí příští jaro na ten samý komín č. 123? (samozřejmě v případě, že nikdo z nich nezahyne)
Jen oba rodiče? Jen ti mladí bez rodičů? Jen jeden z páru a najde si zde samce-samičku? Nebo úplně jiný čáp, čápice, nebo jiný pár?

Nejlepší odpověď
gecco

Na komín č.123 se vracejí rodiče i mladí (pokud všichni cestu přežijí v pohodě), tento komín je ale rodičů, mladí jsou ´vzhnáni´- hledají svůj někde v okolí…
😉

Další odpovědi
Kepler

Fakt nejsem čápolog, ale myslím, že na svoje hnízdo zalétají opakovaně jen rodiče a tam zase vyvádějí svoje další čapíky. Ti mladí prd vědí odkud se tam vzali. To je ale jenom můj laický názor, kvalifikovanou odpověď dají jen ornitologové, kteří ty migranty kroužkují.

hapiky

Čáp je sympaťák, ale do teplých krajin odlétají také čeští tuneláři, ti ale cestu zpět ze známých důvodů nehledají.