bolak

Jak je to s botama když je voddělám už za dva měsíce? Je možný je nějak reklamovat?

Bylo nebylo…měl sem na boty záruku rok, ale počítalo se zřejmě s tím že vnich člověk ujde za ten rok takovejch ?700? kilometrů. Já tuhle sumu ale prošlapal třeba za 2 měsíce, případně i míň. Boty byly pak totálně na cucky, podrážka už po měsíci začínala odpadávat, uvnitř byly prošlapaný, na patách přímo rozervaný. Zespoda na podrážce díry vod šutrů. V globusu mi to už jednou nechtěli vzít, přesto že záruka byla 12 měsíců a já jim dones tyhlety invalidní žraloky už po čtvrt roce. Stály teda jenom za 2 kila, ale takhle levný šunky sem vybral proto, že sem se vod minula (předminula), kdy mně taky při podobný reklamaci vysmáli, poučil.

Prej sem je musel nechat přes noc někde v míchačce nebo co, že není možný aby se mi najky za 16 stovek vodrovnaly po tak krátký době. Takže jaký sou pro takovoule reklamaci oficiálí regule? Je nějaká možnost jak z toho vymlátit kačeny?
Doplňuji:
terry: ono se to zdá, ale není to zas tolik, vem si že pokud chodíš každej den 5km do práce a zpátky, tak už to máš víc jak 600 kiláků, a když si o vejkendu uděláš ještě menší vejšlap, tak máš vpodstatě hotovo

Vseznalek88: na účtence byla napsáno AKCE (s vykřičníkem)

Nejlepší odpověď
briketka10

nevím, ale z Tesca jsem měla italské páskové pantofle za 700,–Kč míň než tři měsíce, jeden pásek mi praskl a hned mi vrátili peníze při reklamaci..
z Deichmannu u kozaček mi praskla podrážka, nešla opravit to byla tenkrát ta krutá zimá a kozačky se v zimě nosí, tak mi taky vrátili peníze..
Doplňuji:
kdo tady kromě bolaka jedl k obědu vtipnou kaši ??

Další odpovědi
Sůwa

Podle ceny to taky mohly být boty na cestu poslední . Tam se totiž už s chozením nepočítá. 🙂

venkovan

Pokud jsi si nepřečetl návod na použití a boty podle toho nepoužíval, máš smůlu. Věř tomu, že tyto boty byly určeny na ležení ve skříni a ne na nošení. Správné je boty používat takto: Po zakoupení je uložit na čstné místo v botníku a po dobu záruky se na ně chodit dívat. Na světlo se mohou vytáhnout až týden po uplynutí záruky.
Kdo takto nepostupoval, nemá nárok na záruku.
A vůbec – koho by napadlo kupovat si boty na chození? D

arygnoc

no teda!!

na opotrebovanie nie je záruka. Záruka je na výrobné chyby. Takže by ste mali reklamovať toho, koho napadne za dva mesiace prejsť ?700? km (čo som poštár?)
Ja si tých Vašich „?700? kilometrů“ pekne rozložím i na 2 päťročnice a ejhľa, boty mi vydržia obe päťročnice.

Drap

Reklamovat lze. Pokud však neni přiznána reklamace, pak by byla možnost vymáhat ztrátu pomocí soudu. To by však byl zřejmě nutný znalecký posudek

Vseznalek88

Jde také o to co jste měl na účtence při koupi napsáno. Pokud třeba MÓDNÍ OBUV, tak je jakákoli vada způsobená užíváním nereklamovatelná -obuv není určena na běžné nošení.
Jinak tuším že do 2 měsíců od nákupu lze rozporovat smlouvu a odstoupit od ní – vrátíš zboží a prodejce vrátí peníze

terry

Kdy to bylo?
Vždyť ze zákona je záruka 24 měsíců. Ne 12.
Ale vždy máš možnost posudek soudního znalce, atd
Doplňuji:
A…nechtěla bych mít tvůj job. 700 km za tak krátkou dobu. Tak moc by se mi chodit nechtělo.
Vážně.