zjentek

Jak je to s astronomickým jarem?

Takže dneska máme 2. března. To znamená, že jaro v črdeli nám začne za nějakých 19 dnů. Jenže pořád někde slýchám, především z rádia, že astronomické jaro začalo už včera. No a co? Co to znamená? Přece jaro začne tehdy, jak už jsem o tom napsal.

Kepler, AHA!? (; D; D;

No dobře. (; A co to tedy pro nás znamená? Otázka furt platná.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak to ses přeslechl. Začalo METEOROLOGICKÉ jaro.

Další odpovědi
marci1

Rozdíl mezi meteorologickým a astronomickým jarem. 🙂
Meteorologické jaro začíná každoročně dne 1. března a končí 31. května. Je to pevně stanovené období, zavedené pro potřeby zpracování klimatologických dat.
Astronomické jaro je období od jarní rovnodennosti do letního slunovratu, na severní polokouli obvykle od 21. března do 21. června. Letos nastane astronomické jaro dne 21. 3. 2011 v 0:20 hod., astronomické léto dne 21. června v 18:16 hod. SEČ (Hvězdářská ročenka 2011, Praha 2010).
http://www.chmu­ul.org/aktuali­ty/2011-03-metjaro/

aliendrone

No tak Kepler to jako vždy cituplně přešel, ale já ti radím dát do naslouchátek NOVÉ BATERIE. ;) :D :D
Marně čekáš, až ti do žil vstoupí jarní míza a o5 se ti zapálí lýtka. Jediný zápal, který to s trochou štěstí ještě čeká je ten plicní. I když s ohledem na tu zapomenutou výměnu baterií je tu i možnost zápalu střechy nad hlavou.

Ale protože jsem MILÝ a HODNÝ aliendrone, tak nevěš hlavu, že se NIC nekonalo o meteorologickém jaru a ani nebude o astronomickém (kdy Slunce prochází jarním bodem). Pořád tu máš ještě zemědělské/ve­getační jaro, tedy jestli už nebylo. Třeba se té mízy dočkáš, kdo ví? ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.