dust8

Jak je to s alkoholem užívaném v pravidelných malých dávkách jako opatření proti koronaviru?

Zdroj: https://cesti­na20.cz/slovnik/kon­travirus/

Nejlepší odpověď
Edison

Leda 60% slivovičkou desinfikovat ruce a předměty. Ale nevim… není to škoda??

Další odpovědi
led

Pri vnútornom použití nezabráni šíreniu tejto nákazy. Ušetrite si ho na vonkajšie použitie, dezinfekciu.

zjentek

Vypalovat hrdlo alkoholem je dobré, když odněkud zvenku přijdeme. Taktéž je dobré kapat kapátkem do nosa. 62% vol. a více! Trochu drastické, ale funguje to.

Edisone, tvrdí se, že covida účinně likviduje aklohol teprve až nad 62% vol., tak bacha na to!

Kepler

Jako opatření proti viru je neúčinné. Musel by použít velké dávky, aby nebyl schopen opustit byt a lovit covidy venku. Jako mazání je slivovička účinnější jen na revma a jako odpuzovač bab.

Edison

Zjentku, lakohol může být i slabší, pokud je smíchán s mýdlem, resp. tuky tvořícími mýdlo. Dobrou chuť!! 😁 😁

zjentek

Ble… já v něm mám macerovanou lichořeřišnici a jsem v klidu… to covid nepřekoná, je to jenom „tupé zvíře“!

(Teda alespoň dle zdejší kategorie) (;(;

Kepler

Jéžíši! To máš od Mengeleho?