jirka F

Jak byste doplnili pranostiku: Když je hodně mravenišť na podzim, tak…?

Doplňte rčení Jak je ta pranostika nebo že když je hodně mravenišť na podzim, tak…?

bonus : jaká rčení ještě jsou, když je hodně mravenišť na podzim?

Nejlepší odpověď
marci1

Tohle neznám, znám : „Čím větší jsou na podzim mraveniště, tím tužší bude zima“. 🙂
http://pocasi-na-otine.sweb.cz/blu­es/predpocas.php

Další odpovědi
Drap

Když je na podzim hodně mravenišť, bude hodně mravenišť i na jaře.

anonym

Když je honě mravenišť na podzim,bude pivo chutnat pořád.

zjentek

..tak na jaro budem zase pěkně dokousaný

bolak

…bude v zimě do čeho kopat.

briketka10

Je-li za pěkného počasí vidět málo mravenců, čekej déšť.

Znám pranostiku o kočkách a zimě můj kocour lehává
na hřbetě, tak si myslím, že letošní zima bude teplejší :)

Svine-li se kočka do klubíčka, bude mrznout. Leží-li na hřbetě,
bude pěkně. Když tvrdě spí, oteplí se. Když škrabe zdi, bude pršet.

https://milyn­ho.signaly.cz/0912/pra­nostiky

marci1

🙂

gecco

Já vím jen o indiánech…
😉

Indiáni přijdou za šamanem zeptat se, jestli bude tuhá zima.
Šaman rozhodí kamínky, podívá se na ně a řekne:
„Nevím, Velký Manitou mlčí. Ale pro jistotu štípejte dříví.“
Tak indiáni odejdou, štípají dříví, ale za týden se přijdou zeptat znova.
Šaman tedy rozhodí kamínky, kouká na ně a povídá:
„Nevím, Velký Manitou stále mlčí. Ale pro jistotu štípejte dříví.“
Indiáni zase odejdou a štípají dříví, ale šaman, aby neztratil autoritu se jde zeptat na nejbližší meteorologickou stanici, jaká ta zima bude.
A tam mu odpoví: „My nevíme, ale asi pořádně tuhá. Indiáni už čtrnáct dní štípají dříví!“

redy

🙂