řidič

Jak je to prosím s poplatken za psa?

Proč mám prosím vás platit poplatek za psa ,kterého jsem si sám koupil,sám ho živim ,pes běhá po mém pozemku u mého rodinného domu?Za co mám zaplatit?proč?

Nejlepší odpověď
kenyrts

já tomu rozumím,ale určitě ta taxa bude daleko menší než u nás ve městě kde platíme 500Kč ročně.

Další odpovědi
standa

V našem tureckém království ja řada zákonů a nařízení, které pro některé skupiny obyvatel vypadají magorsky…, ani se vám nedivím.

ALE, pokud se toto turecké království nemá změnit v ´bezprávní´ džungli, tak bychom měli respektovat platné zákony, i když s nimi vnitřně nesouhlasíme.

Ve vašem případě se jedná o zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích – detaily viz zdroj.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/­.cmd/ad/.c/313/­.ce/10821/.p/8411/_s­.155/701?PC_8411_num­ber1=565/1990&PC_8411_p=­2&PC_8411_l=565/1990&PC_­8411_ps=10#10821

vecernice

Zdravím,tyto zákony jsem taky nikdy moc nepochopila.Ne­říkám,když má někdo pejska v bytě a chodí ho venčit někam ven-kdy obce a města staví sloupky s pytlíkama na exkrementy.Ale jinak na vlastní zahradě-to opravdu nechápu a myslím ,že více lidí.

Sindy

Také proti tomu protestuji-přesněji řečeno já je neplatím-mám čivavu-takže-až se začne platit i za kočky a morčata:-)a skutečně bude po ruce přistavený koš na exkrementy tak prosím! Jinak doporučuji pokud máte tu možnost nahlásit pejska na (např.příbuzné­ho)v důchodu nebo invalidním důchodu nejlépe žijícím na vesnici-platí méně.