Altair-AC

Jak je to přesně s Dark Webem?

Deep web je obsah na normálním webovém prohlížeči,ke kterému se nelze jen tak dostat,je potřeba přímý odkaz nebo nějaké oprávnění.Jak je to ale s dark webem.Na dark web se lze prý dostat jen přes speciální prohlížeče,ale já nechápu jednu věc.Jestliže na toru nebo i2p(což jsou ty speciální prohlížeče) ,vyhledám třeba seznam.cz ,tak už jsem na dark webu nebo ne? Nebo na dark webu jsem až když budu na stránkách s ilegálním obsahem jako je prodej drog,zbraní,lidí atd.? děkuji

Nejlepší odpověď
Human

Seznam.cz je predsa bezna domena pristupna z beznych prehliadacov… Za dark web by som povazoval len domeny s koncovkou napriklad .onion, .i2p a podobne, ktore vyzaduju specificky program na pristup.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Dark_web

Další odpovědi
ivzez

Je to, jak píše Human, se speciálním prohlížečem se dostanete
na dark web i na běžné weby (Seznam). Pokud se dostanete ve
speciálním prohlížeči na Seznam, budete v běžném internetu.

Dark web neobnáší jenom nelegální obsah,
nenajdete v něm jenom drogy, zbraně apod.,
ale i řadu běžně nedostupných informací.

anonym

darkweb ke kterému přistupuješ pomocí TOR browser jsou adresy které poznáš jednoduše podle toho že nekončí doménou com/net/cz ale doménou onion která na běžném internetu ani neexistuje.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/.onion

nako příklad lze uvést naprosto legitimní službu která však hostuje i na anonymní doméně v rámci deepnetu na adrese http://3g2upl4pq6kuf­c4m.onion … jedná se o vyhledávač duckduckgo

můžete přistupovat anonymizovaně i na běžné adresy veřejného internetu, v tom případě vy zůstáváte vůči serveru anonymní ale on vůči vám anonymizován není. to je jediný rozdíl …