CTTON

Jak je to ohledně sociálního pojištění?

Zdravím, zdravotní pojištění se platit musí to je jasné, ale údajně se z platu platí sociální nebo důchodové pojištění, je vůbec povinné. Opravdu mi je lhostejné co bude v důchodu za 50 let.. dá se nějak zrušit abych nemusel zbytečných 500–1000 Kč měsíčně platit? Děkuji mnohokrát!

Odpovědi
Pepa25

Povinný odvod sociálního a zdravotního pojištění z platu nebo mzdy je POVINNÝ, tedy nelze zrušit.

JájsemRaibek

Z platu nelze zrušit. Pokud neděláš, nejsi na pracáku, musíš hradit ZP, SP hradit nemusíš, nic taky nedostaneš.