dust8

Jak je to obecně s věcmi kolem hausbótu na řece, pokud v něm chce mít člověk trvalé bydliště? Odpovíte prosím na otázky?

pixabay: https://pixaba­y.com/cs/photos/hau­sb%C3%B3t-vody-jezero-%C4%8Dlun-cestovn%C3%AD-3213036/

Prosím odpovědět na co nejvíce podotázek. Předem moc děkuji.

  1. Jak se tam žije bez elektřiny?
  2. Wifi se dá chytat jen na některých místech?
  3. Ten housbót tedy nemá žádnou adresu i když je v něm nahlášené trvalé bydliště?
  4. Není třeba žádného stavebního povolení?
  5. Prý na ně není potřeba řidičák, protože to jede max 12 km/h?
  6. Kam se parkuje hausbót pokud v na danné řece hrozí povodeň?
  7. Musí být hausbót pořád v pohybu nebo může stát uprostřed řeky? (Třeba ne, aby neblokoval lodní dopravu)
  8. Lze kdekoliv bezpečně zakotvit u břehu a tam zůstat stát na dobu neurčitou či to má svoje pravidla?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tento typ bydlení se nepovažuje za nemovitost, nýbrž za věc movitou… …Nevýhodou pak fakt, že nelze získat v takovém zařízení trvalý pobyt. Přihlásit se k trvalému pobytu lze jen u nemovitosti, kterému je přiděleno číslo popisné, nebo evidenční. Více v odkazu:
Zdroj: https://www.dre­vostavitel.cz/cla­nek/specifika-bydleni-na-vode

Další odpovědi
ivzez

Trvalý pobyt lze přihlásit pouze do nemovitosti určené k bydlení
nebo k rekreaci. Hausbót je objekt určený k rekreaci, ovšem je to loď, nikoliv nemovitost.

I u nás žijí někteří lidé trvale na lodích, hausbótech, v lodních
domech, ale jakj to mají s trvalým pobytem, netuším.

Podle mne musí buď být přihlášeni jinde, nebo jim úřad zapsal
ohlašovnu úřadu v místě, kde byli naposledy přihláseni → v případě,
že jim majitel nemovitosti zruišil poslední trvalý pobyt. (Sám se nikdo
„na úřad“ přihlásit nemůže.)