synapse

Jak je to nyní s příručním zavazadlem u Wizz Air?

Opravdu mi ho seberou před nástupem do letadla a dají do podpalubí spolu s odbavenými zavazadly, pokud nemám zakoupenou letenku priority? Po zakoupení letenky mi přišlo mailem, že pokud si nezakoupím priority, nebudu moci mít příruční zavazadlo u sebe v letadle. Může mi to někdo z nedávných cestujících (tak poslední měsíc) potvrdit nebo vyvrátit?

Odpovědi
Edison

Takže základní informaci jsi asi dostal, dokonce od relevantního zdroje. Potvrdit nebo vyvrátit to může zase jen on, takže bych se s tímto dotazem obracel spíše přímo na Wizz. Jinak tato praxe je poměrně běžná.

Kepler

Letěl jsem s Wizz před měsícem. Cestou tam mi příruční zavazadlo uložili v nákladovém prostoru, zpátky jsem ho měl sebou v kabině…

Dochy

Ono i u běžných letů je někde v podmínkách, že posádka může z kapacitních důvodů rozhodnout, že některá příruční zavazadla uskladní dole…

pexxpex

Ano, Wizz Air od června znepříjemňuje život cestujícím ukládáním příručních zavazadel do podpalubí. Tváří se, že to je z kapacitních důvodů, ale zažil jsem dva lety – těsně před novými pravidly a po nich – a zavazadla se při prvním bez problémů vešla a při druhém byly boxy na zavazadla na palubě skoro prázdné. Jde jen o to, vybrat od cestujících více na příplatcích. Detaily jsou třeba zde: http://onbusi­ness.cz/pozor-na-zavazadla-u-aerolinky-wizz-air-4092