Marta077

Jak je to na úřadě práce?

Čekám na papíry od firem pro úřad práce. Chtějí ukončení, abych mohla mít nárok na podporu.

Mám odpracovaný rok a to je doložené a s brigádama mám problém. Měla jsem teď nastoupit do jedné práce, kterou jsem si našla na netu, ale tím kdybych nastoupila a na úřadu to ukončila a papíry mám ještě nedořešené, méla bych nárok na podporu?

Když bych skončila, končí i tím podpora a nebo bych mohla pracovat a papíry donést dodatečně? Je to zamotané.

Odpovědi
Funna

tvá otázka je také zamotaná, protože nepíšeš časové souvislosti..na podporu máš nárok v době, kdy jsi byla bez práce, tj. musíš to doložit výpovědí ze zaměstnání…to jsou asi ty papíry, o kterých mluvíš…pokud nastoupíš znovu do práce, měli by ti vyplatit peníze za dobu, po kterou jsi nepracovala…
ale nejsem pracovík ÚP…proč se nezeptáš přímo tam???

ivzez

Pro výplatu podpory je potřeba splnit určité podmínky
a doložit vše púotřebné.

Pokud/Dokud vše nedoložíte, nelze podporu přiznat.
(Neskončila by, protože by ani nezačala.)

Doplnění potřebných podkladů v průběhu evidence je celkem běžné.
Jestli je to možné i po ukončení evidence, nevím. Zkuste zavolat své
zprostředkovatelce a zeptat se jí.

led

Tam pochopíte, že ste „len tovar“. Buďte iniciatívna a hľadajte si prácu radšej sama. Nie je to vždy ľahké, prederiete veľa podrážok, stratíte veľa kalórií, ale stále platí: „Ak človek nehľadá, nenájde“. Dôležité je neklesnúť na duchu pri zatvorených dverách, alebo vykopnutí z dvier, ale hľadať, písať žiadosti, otvárať nespočetné dvere a neklesať do pasivity.

Mc Merkurion

… no, když nastoupíš do práce, tak asi nebudeš brát podporu v nezaměstnanosti, né ???