Avatar uživatele
Marta077

Jak je to na úřadě práce?

Čekám na papíry od firem pro úřad práce. Chtějí ukončení, abych mohla mít nárok na podporu.

Mám odpracovaný rok a to je doložené a s brigádama mám problém. Měla jsem teď nastoupit do jedné práce, kterou jsem si našla na netu, ale tím kdybych nastoupila a na úřadu to ukončila a papíry mám ještě nedořešené, méla bych nárok na podporu?

Když bych skončila, končí i tím podpora a nebo bych mohla pracovat a papíry donést dodatečně? Je to zamotané.

Zajímavá 0 před 1618 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Funna

tvá otázka je také zamotaná, protože nepíšeš časové souvislosti..na podporu máš nárok v době, kdy jsi byla bez práce, tj. musíš to doložit výpovědí ze zaměstnání…to jsou asi ty papíry, o kterých mluvíš…pokud nastoupíš znovu do práce, měli by ti vyplatit peníze za dobu, po kterou jsi nepracovala…
ale nejsem pracovík ÚP…proč se nezeptáš přímo tam???

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Pro výplatu podpory je potřeba splnit určité podmínky
a doložit vše púotřebné.

Pokud/Dokud vše nedoložíte, nelze podporu přiznat.
(Neskončila by, protože by ani nezačala.)

Doplnění potřebných podkladů v průběhu evidence je celkem běžné.
Jestli je to možné i po ukončení evidence, nevím. Zkuste zavolat své
zprostředkovatelce a zeptat se jí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Tam pochopíte, že ste „len tovar“. Buďte iniciatívna a hľadajte si prácu radšej sama. Nie je to vždy ľahké, prederiete veľa podrážok, stratíte veľa kalórií, ale stále platí: „Ak človek nehľadá, nenájde“. Dôležité je neklesnúť na duchu pri zatvorených dverách, alebo vykopnutí z dvier, ale hľadať, písať žiadosti, otvárať nespočetné dvere a neklesať do pasivity.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, když nastoupíš do práce, tak asi nebudeš brát podporu v nezaměstnanosti, né ???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek