zett

Jak je to na střední škole s absencí, takzvanými %?

Studuji střední školu a nemohu pochopit jednu věc. Mám Bakaláře který používám, ve kterém jsou zapsána % z absence. Chci se zeptat jak je možné když mám v Bakaláři zapsáno 23% absence tak jak můžou mít učitelé u sebe zapsáno 45% absence? (z jednoho předmětu)

Nejlepší odpověď
annas

Přečetla jste si školní a klasifikační řád?

Můžete si přečíst klasifikační řád jedné SŠ

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:yym­RV-AewC0J:https://­www.spseol.cz/in­formace-o-skole/dokumenty-skoly%3Fdownlo­ad%3D7:priloha-skolniho-radu-c-3-klasifikace-na-ss+&cd=3&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Co je uvedené ve Školském zákoně?

http://zakony­.centrum.cz/skol­sky-zakon/cast-4-hlava-1-paragraf-69

„Nelze-li žáka hodnotit na konci druhého pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za druhé pololetí bylo provedeno nejpozději do konce září následujícího školního roku. Do doby hodnocení navštěvuje žák nejbližší vyšší ročník. Není-li žák hodnocen ani v tomto termínu, neprospěl“

Z toho plyne, že v každém předmětu se procento nepřítomnosti liší. Je to podle počtu vyučovacích hodin

Nevím, jak funguje uvedený program , takže si sama vypočítejte, kolik % můžete zameškat, když má předmět 1 hodinu týdně, nebo např. 4 hodiny týdně. Proto se procenta v jednotlivých předmětech liší.

Pak srovnejte se skutečností.

Pokud máte vysokou absenci, nemusí, ba ani nemůže vás učitel klasifikovat.Takže vás nelze hodnotit kvůli absenci, byť je omluvená.

Vykonáte pak dodatečnou komisionální zkoušku v termínu, který stanoví ,může stanovit) ředitel školy.

Jde o obecná pravidla,.

Další odpovědi
hapiky

Každá škola má povolenou absenci. Při tzv.červeném světle a nedostatku známek se musí potom dělat ústní zkouška, většinou půlroční z každého předmětu, kde je málo známek.

ivzez

Chyba může být v Bakaláři a/nebo u učitele.

Ale také Bakalář nemusí být správně udržovaný. Může procento
absence počítat z plánu na celé pololetí, zatímco učitel může mít
stav aktualizovaný (po odečtení odpadlých hodin)..

Odpadne-li v předmětu s malou hodinovou dotaci několik hodin,
snadno se žáci, kteří dost chyběli od začátku sledovaného období,
dostanou do situace, že jim na konci procenta chybějí.
Nejhorší jsou v tomto ohledu předměty s dotací 1 hodina týdně.