marta52

Jak je to možné? Půl roku se při spuštění některých programů a her objeví hlášení,že je hardwarová akcelerace vypnutá

nebo že není nainstalovaný ovladač. Nyní jsem otevřela uživatelský účet „ghost“ a u toho mi fungují jak hry, tak i programy, většinou na úpravu videí, u kterých se to hlášení objevuje. v původním účtu jsem se snažila hardwarovou akceleraci spustit, ale nedaří se mi to.
Doplňuji:
v původním účtu některé hry, hlavně ty původní naistalované spolu s Windows hlásí, že je Hardwarové akcelerace buď zakázána nebo není podporována ovladačem grafické karty, a hry fungují pomalu, program Nero a jiné na přehrávání videa mají podobné hlášení a nejdou spustit. Účet quest je skutečně účtem hosta, někde jsem se myslím před tím půl rokem ptala nebo jsem hledala radu na internetu a s tím novým účtem, myslela jsem, že akcelerace nebude prostě v počítači fungovat

Nejlepší odpověď
Bedy

Nešlo Vám to spustit – hlásilo to nějakou chybu? Nebo proč to nešlo?
Mimochodem – ten uživatelský účet – není to Guest (účet hosta)?

Možná by bývalo by lepší, kdybyste napsala hnedka před půlrokem. Jako řešení bych viděl asi vytvoření nového uživatelského účtu a smazání toho původního. Nové uživatelské účty lze vytvořit tak, že skočíte do Start-Ovládací panely-Uživatelé a hesla.

Další odpovědi
Melkor

A prozradíte nám, jaký máte operační systém? Jak se vám nedaří HW akceleraci pustit, nastavíte ji a ona nefunguje?
Doplňuji:

  1. Zjistěte si, co máte za grafickou kartu: Do googlu: „Jak zjistím co mám za grafickou kartu“
  2. Stáhněte si nejnovější ovladače na svojí grafickou kartu: Do googlu: „název-graf karty driver“
  3. Pokud máte windows XP klikněte pravým tlačítkem na plochu, klikněte na „vlastnosti“ – vyberte záložku „nastavení“ – dole klepněte na: „upřesnit“ a poté vyberte záložku „Poradce při potížích“ – zde posuvníkem můžete nastavit HW akceleraci – nastavte jí na úplnou a máte hotovo.

marta5224

protože nevím, jak přidat další poznámku, píši pod jiným jménem. Odpovídám na druhou odpověď, OS mám Windows 7 start, v rozhraní Directx je vše povoleno, ale akcelerace prostě nefunguje, já se ale v systému počítače moc nevyznám.

Melkor

No, tak odpověď můžeš napsat i zde do diskuze… We win 7 se také moc nevyznám, a co ta aktualizace ovladačů graf. karty nepomohla?

Melkor

Jestli nenajdete aktuální ovladač – pošlete mi název graf karty a já vám pošlu odkaz na stažení.