Lgee

Jak se člověk může narodit asexuální, ačkoliv je přírodou nastaveno přirozené rozmnožování?

Jak se člověk může narodit asexuální, ačkoliv je přírodou nastaveno přirozené rozmnožování, u zvířat žádná taková výjimka neexistuje?

PS: výjimka je ale tak 0,5–1% ale 3% na takovou věc není zas tak málo.

Nejlepší odpověď
da ny

Snadno,
příroda je plná odchylek, chyb, vad, genetických mutací, i úchylek…
Zda se tento jev vyskytuje ve zvířecí říši, netuším.
Je možné, že např. hormonální nerovnováha (asexualita vrozená) se vyskyuje
i u zvířat.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… protože výjimka potvrzuje pravidlo …

terap

není to o tom se tak narodit..spíše je to vlivem okolí..nebo situací..že se něco zablokuje..všechna zvířata se nemnoží sexuálně..

Kelt

Ano, máme společnou schopnost se zvířaty a tou je rozmnožování. U zvířat existují pravidelné námluvy, říje a vznik nového potomstva, u lidí se k sexu stavíme jinak. Ne každý najde snadno partnera, střídání partnerů, nebezpečí onemocnění, psychické ponižování, a spousta dalších faktorů dělaných lidmi, společností a zdroji informací mohou vést k tomu, že člověk nepotřebuje sex. Tady na jedné straně říkáme co je správné, ale ty nesprávné věci necháváme být.

led

Aj asexualita je prirodzená. Výnimka, odchylka z prirodzeného vývoja sa vždy vyskytuje, v tom je krása Stvorenia. Je to dôsledok neustáleho vývoja. Veď aj samotný človek sa vyvinul práve z takejto odchylky z vývojovej línie nášho spoločného predka. Jeho cestu života lemovalo veľa neúspešných, časom zaniknutých, rodokmeňových vetiev, alebo vývojovo samostatne pokračujúcich iným smerom. Alebo myslíte, že Človek bol v dnešnej podobe vyrobený v skúmavke?
Nepozerajte vždy len na obal, pretože dôležitý je obsah. Tak ako človek občas omylom osolí čaj, kávu, tieto navonok ostávajú vábne, ale tá chuť… tak iaj príroda sa občas zmýli a človeka zabalí do kože opačného pohlavia, alebo zabudne priložiť označenie či adresu…

anonym

Přírodou jsou nastaveny různé mutace, ať už fyzické, mentální či behaviorální. A přírodou se samozřejmě myslí DNA, která to má vše na svědomí, více zde: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/104412946­53-hyde-park-civilizace/217411058­090909/

Potom je taky otázkou kdo se jako asexuál narodí a kdo získá psychický blok během života.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/104412946­53-hyde-park-civilizace/217411058­090909/

Janec

lickykubrt– Člověče, vzpamatujte se. Buď jste začínající troll a nebo, pokud jste věřící, jste prostě blbec. Asexualita nemá nic společného s homosexualitou nebo bisexualitou. A jelikož soudím že (pokud nejste troll) si zakládáte na Bibli, tak v ní se nic o asexualitě nepíše. A člověk se může narodit s jakoukoli orientací, a nezáleží co si o tom myslím já nebo vy.

luckykubrt

Aha, tak to se omlouvám za svůj omyl. Jak už jsem zjistil asexualita je nedostatek touhy po sexu. V tom případě je můj komentář bezpředmětný.

da ny

Seriozní informace se pro malé množství obtížně vyhledávají. Týká se
asi 1% v populaci
http://vitave­ra.denik.cz/clan­ky/jak-vnimat-asexualitu/