Jak je to možné?

Brusel nám zakázal používat slovo „máslo“ v obalu na pomazánkovém másle. Argumenty chápu, nijak tvlášť mě to ani nemrzí, ta hmota opravdu nemá s máslem nic společného a název je opravdu „zavádějící“. Jak si mám ale vysvětlit TV reklamy na švýcarskou bylinnou mast „Psí sádlo“ a „Koňská mast“?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejedná se ani o sádlo ze psa a ani o mast z koně / ta se dělá z koňského kaštanu/. Jsou to obchodní názvy a ty jak vidět Brusel doposud nezakázal. Obdoba je u rumu. Žádný rum, ale tuzemák. Na psí sádlo a koňskou mast třeba taky dojde. Stačí jen aby to nějakému bruselskému úředníkovi začalo vrtat hlavou.

Další odpovědi
Kohut57

Jen nechápu, jak tam můžou umět česky. Musí škodit nějaký zmetek od nás.

pusinka50

Jasně, takže se bude muset změnit potisk názvu na kelímkách od pomazánkového másla, budou se muset vyrobit nové matice, takže se máslo zdraží kvůli těmto vícenákladům, protože nějaký zmetek v Bruselu, který ho v životě neviděl ani nejedl, ho zakázal, protože ho nějaký bl.ec z Čech nedovedl prosadit. Mám toto máslo ráda a je zdravější než máslo, protože má mnohem méně živočišného tuku a už z názvu „Pomazánkové“ si přece odvodím, že jeho obsah je odlišný od klasického másla. Hlavně, že si národ tupě odhlasoval vstup do EU, aniž tušil nedozírné následky, aniž si sehnal informace a teď se kvůli slavné Unii všichni po..reme