AnnMary

Jak je to, když odevzdávám/vracím zpět služební auto?

Odevzdala jsem po dvou letech a najetí 90 000 km služební auto. Auto bylo úplně nové. Zaměstnavat po mě nyní chce uhradit opravu za drobné oděrky např. na otvírání dveří nebo u blatníku, které jsou dle mého názoru způsobeny běžným opotřebením v ohledu na ujete kilometry. Nelze tedy případnou škodu nějak ponížit nebo vůbec nehradit? Prosím případně o odkazy na paragrafy…Díky Pozn. Za auto jsem mesicne hradila necele 4 000Kc a palivo jsem mela proplacene. Smlouvu o uzivani vozidla mam.

Odpovědi
Drap

Podle smlouvy., U každého zaměstnavatele může být smlouva jiná.

Dochy

Podle mně je to blbost. Ale záleží i na tom, co si představuješ pod „drobnýma oděrkama“… Šrámy od odletujících kamínků jsou podle mně běžné opotřebení. Šrámy po zatáčení při průjezdu brány nebo vzniklé při couvání z těsného stání na parkovišti už jsou následky dopravní nehody.