Kelt

Jak je to s funkčností lidských orgánů dle času, když je letní čas?

Střeva, žaludek, srdce, ledviny a jiné orgány mají ve 24 hodinovém cyklu vždy 2 hodiny pro svou činnost. Například od 1 do 3, od 3 do 5 a pod. Protože je 12 orgánů, je i 12 dob. Jenomže půl roku je čas na hodinách stejný jako čas podle Slunce, další půl rok je to posunuté. Takže podle čeho se řídit? Podle hodinek, nebo podle Slunce? Jistě, za chvíli se organizmus přizpůsobí, ale stejně by mne zajímalo, co je správné. Například od 7 do 9 mohu brát jako funkční dobu jednoho orgánu, nebo dobu, kdy jeden orgán funguje hodinu a další hodinu funguje ten druhý. Samozřejmě, že pokud je člověk na živu, tak jsou funkční všechny orgány, jen jeho funčnost je v danou dobu maximální. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Moje všechny orgány fungují celkem obstojně 24 hodin každý den, bez ohledu na to, kolik je na hodinkách.

Další odpovědi
annas

Tzv. energetický okruh,funguje pode letního času, v zimě pak podle středoevropského. Samozřejmě jde o maximální funkci, tedy nejvyšší aktivitu uvedených orgánů, případně o nejnižší.

Samozřejmě že orgány fungují stále, ale někdy pracují naplno, jindy odpočívají.

Když funguje v maximu žaludek ráno, od 7. do 9. h, tak v nočních hodinách od 19. do 21. h je v útlumu.

Já se těmito orgánovými hodinami řádím a beru podle nich léky, či spíš bylinky v době jejich aktivity.

Vypsala jsem vám maximální činnost orgánových hodin podle středoevropského času, podle letního si je musíte o hodin posunout dopředu.

23.00 – 01.00 – žlučník – letní čas od 24.00 do 2.00 h atd.
01.00 – 03.00 – játra
02.00 – 05.00 – plíce
05.00 – 07.00 – tlusté střevo
07.00 – 09.00 – žaludek
09.00 – 11.00 – slezina a slinivka
11.00 – 13.00 – srdce
13.00 – 15.00 – tenké střevo
15.00 – 17.00 – močový měchýř
17.00 – 19.00 – ledviny
19.00 – 21.00 – krevní oběh
21.00 – 23.00 – tři zářiče

V odkazu si přečtěte víc.
http://www.spek­trumzdravi.cz/or­ganove-hodiny-podle-cinske-mediciny

aliendrone

Mysli trochu – copak by se asi stalo, kdyby ti třeba srdce fungovalo jen 2h denně? Já to vím, zbylých 22 hodin (kdy bys byl v klinické smrti) je možnost existence jako ZOMBIE! ;) :D :D
A když po 2 hodinách funkce plic by přestaly pracovat, tak začneš dýchat skrytými žábrami, že jo?! Tak to mám pro tebe novinku – jsi HASTRMAN neboli VODNÍK! :D :D :D

Šmarjá… :o :(