Jak je technicky možné, že se mi předbíhají digitální hodiny ?Která součástka je vadná?

Hodinky jsou NoName, koupené u Vietnamského obchodníka ze 120 Kč zlevněné na 70 Kč.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

To se u takového zboží stává, když dochází baterie. Zkus ji vyměnit za čerstvou.

Další odpovědi
Hlada

Ke krystalu je paralelně připojený kondenzátor, kterým se dolaďuje kmitočet generátoru. Je možné, že tam chybí. Mívá hodnotu několika pF, vyšší hodnota snižuje frekvenci a tedy i zpomaluje chod hodinek. Frekvence generátoru není závislá na napětí. Pokud by byla vybitá baterie, tak by u mechanických hodinek mohl motorek vynechávat některé impulsy a hodinky by se zpožďovaly.

Drap

Je to technicky možné, závada může být, v tom, že jsou celkově nepřesné a nebo možná jen špatně seřízené