MonkeyKing

Jak je správně – he said you were/are nice?

Řečník: You are nice
Pozorovatel: He said you were nice – takhle by to mělo být správně, ale když je ta osoba stále NICE, tak by tam nemělo být ARE?

S tim were to pořád chápu, jako že ta osoba byla nice, ale teď už není.

Nejlepší odpověď
quentos

U těch „výroků, které jsou stále pravda“ to pravidlo, že se tam ten čas má zachovat, není pevné. Gramaticky správně je obojí a rozhodně si ta osoba, která je nice, variantu s „were“ nevezme osobně, pokud není nějaká netykavka :{)>