zjentek

Jak je, sakra, možný, že v týhle zemi je oddlužení reálné i pro takové, kteří si dlužnou částku od jinýho dříve půjčili?

Otázka je, věřím, zcela pochopitelná. (;

To snad není pravda. Tak člověk (no, člověk…) si PROKAZATELNĚ půjčí pět mega anebo PROKAZATELNĚ nezaplatí „dodavatali něčeho“ pět mega na fakturách, po nějaký době požádá soud o ochranu, ten spekulantovi nařídí zaplatit mega a půl v horizontu pěti let a poté mu zbytek odpustí.

(Já měl doteď za to, že oddlužení bude na žádost poskytnuto pouze takovým, jejichž nižší dlužné částky vlivem „lichvy“ atd. nepřiměřeně, tedy astronomicky, či DOKONCE NEKŘESŤANSKY následkem různých úroků VZROSTLY, ovšem fyzicky takový obnos dlužník nikdy nepřijal (třeba za 10.000 v Praze brzy dům a podobné). To jsem se asi spletl, že? Co je za problém spravedlivě uzákonit, aby se za posvěcení a pod taktovkou státu někdo z dlužníků NÁHODOU OMYLEM nepřiživil na cizí úkor?)

Nejlepší odpověď
Hlada

Zákonodárce zřejmě čerpal z historie a za vzor si vzal zbojníka, který bohatým bral a chudým dával. Podle insolvenčního zákona se majetek vezme věřiteli a dá insolvenčnímu správci. Nic jiného dlužník platit nemusí. Srovnání s historií kulhá jen v tom, že insolvenční správci jsou lidé, kteří z toho mají téměř bezpracně stovky tisíc.

Další odpovědi
Drap

A proč ne? Koho jsme si zvolili, ten nám tvoří zákony. Zřejmě jsme měli vybírat lépe

nyjono

Krom tvého případu mě také irituje, že si někdo půjčí na domácí kino, herní konzoli apod a také zaplatí v oddlužení mizerných cca 30%.
Nebo někdo, kdo jede na zahraniční dovolenou, ale měsíce neplatí dodavateli energií.
Lze to pochopit, pokud si půjčí na něco, co potřebuji k životu.

Viz … Stačilo vyplnit pár kolonek na pár papírech, soud nic moc nezkoumal, nemá na to ani kapacitu. Insolvenční správce paní Lucii ani nesmí nic srážet. Oficiálně přece skoro žádné příjmy nemá.

https://www.no­vinky.cz/finan­ce/clanek/dlu­hy-jsou-odpousteny-i-tem-kteri-si-to-nezaslouzi-40293509

marci1

Také nechápu. ☹ Dluhy jsou odpouštěny i těm, kteří si to nezaslouží.
https://www.no­vinky.cz/finan­ce/clanek/dlu­hy-jsou-odpousteny-i-tem-kteri-si-to-nezaslouzi-40293509

Kryšpín

Poněvadž obyčejní lidé žijí v neobyčejném státě a ten kvalitní kapitalismus ještě není vybudován, štamgast vedle starý pamětník doplňuje jo kdybys pamatoval odpustky, tak ti brada spadne do piva