Michal9

Jak je rychlá koroze podomácku vyrobeného galvanického článku ve vodě?

Tak mě napadlo, jak by byla asi rychlá koroze, kdyby jsme si z odmaštěného železného hřebíku udělali galvanický článek (obmotali by jsme ten hřebík měděným drátkem kolem dokola) a daly to do vody? Jak, by to asi vypadalo po dnu, po týdnu a po měsíci?

Odpovědi
mosoj

Tak to zkus. Elektrokoroze ti to celkem rychle rozpustí, nebo budou silné známky elektrokoroze za poměrně krátkou dobu.